Sosyal yardım alanlara elektrik desteği

Sosyal yardım alanlara elektrik desteğinde detaylar belli oldu.

Sosyal yardım alanlara elektrik desteği

Sosyal yardım alanlara elektrik desteğinde detaylar belli oldu.

21 Ocak 2019 Pazartesi 14:31
Sosyal yardım alanlara elektrik desteği

Sosyal yardım alanlara elektrik desteğinde detaylar belli oldu. Buna göre; hane halkı sayısı 2 veya daha az olanlarda 75 kilovatsaat, 3 kişi yaşayanlarda 100 kilovatsaat, 4 kişi yaşayan hanelerde 125 kilovatsaat, 5 ve üstü yaşayanlarda ise 150 kilovatsaat elektrik desteği verilecek.

Bakan konu ile ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Hazine Maliye Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın uygulama kapsamında toplantılar gerçekleştirdiğini söyledi.

ELEKTRİK YARDIMLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bakan Dönmez elektrik yardımının ne zaman başlayacağı konusunda  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nı işaret ederek söz konusu bakanlığın uygulamayla ilgili bir program ve düzenleme yapması beklendiğini söyledi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda da bu sürecin hızlı ilerlediğini çalışmalar bittikten sonra bakanlığın gerekli tüm açıklamalarını yapacağını sözlerine ekledi.

80 TL’LİK ELEKTRİK FATURASINA DENK GELİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iki hafta önce yapılan partisinin TBMM Grup Toplantısı'ndaki  konuşmada, "Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 kilovat/saate kadar elektrik tüketimlerini devlet olarak biz üstleniyoruz. Bu kapsamda yaklaşık 2,5 milyonun üzerindeki hanede, her ay ortalama 80 liralık elektrik faturasını devlet karşılamış olacak." diye konuşmuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum yazarak Haberin Kapısı Kurallarını kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz demektir. Yazılan yorumlardan Haberin kapısı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.