Ulusoy'da konkordato ilan etti

İflas eden otobüs firması Ulusoy Seyahat'ın marka ismini satın alan Ulusoy Ulaşım da konkordato ilan etti.

Ulusoy'da konkordato ilan etti

İflas eden otobüs firması Ulusoy Seyahat'ın marka ismini satın alan Ulusoy Ulaşım da konkordato ilan etti.

28 Kasım 2018 Çarşamba 14:20
Ulusoy'da  konkordato ilan etti

1937 yılının sonlarına doğru temeli atılan otobüs taşımacılğı firması Ulusoy Seyahat geçen sene iflas ettiğini ve iflastan bir yıl önce yani 2016 yılında marka ismini Emre Baştuğ'a devretmişti.

Ulusoy'un logosu ve marka kullanım hakkı Ulusoy Ulaşım Petrol'e devredilmiş ve asıl gerçek Ulusoy firması iflas etmiş olmasına rağmen üzerinde markanın logosu olan otobüsler yolculuğuna devam ediyordu. Ulusoy Ailesi'nin bazı üyeleri marka devrine itiraz etmiş ve konuyu yargıya taşımıştı.

Sözcü gazetesinde yer alan haberine göre 23 Kasım tarihinde ise Ulusoy Ulaşım Petrol San. Tic. A.Ş. konkordato ilan etti. Ulusoy Ulaşım'ın başvurusunu değerlendiren Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi 3 ay geçici mühlet kararı verdi. Çıkarılan karara göre Ulusoy'a Evren Kılıçoğlu, Yasin Doğan, Sabit Selman Tünal konkordato komiseri olarak atandı.

Ulusoy Ulaşım’ın konkordato süreciyle ilgili şirketin avukatları tarafından detaylı bir açıklamanın yapılacağını belirtti.

Ulusoy markası 1937'de Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy tarafından kurulmuş ve geçmişi Trabzon-Of arası yük taşımacılığına dayanıyor. Şirketin internet sitesinde yer alan bilgilere göre; Türkiye'de yaygın ulaşım ağındaki seferleri ile 320 şehirlerarası yolcu otobüsü bulunuyor. Yılda ise ortalama 3,5 milyon yolcu taşıyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum yazarak Haberin Kapısı Kurallarını kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz demektir. Yazılan yorumlardan Haberin kapısı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.