Önce artistten başlıyalım, adam öyle sallıyor ki, zannedersin yüzyıllardır Alim gelmedi, Kur'an anlaşılmıyordu, Ümmet hadislerle amel ediyordu, hadisler Kur'ana aykırıydı. 
   Allah bize bir ALLAME ihsan etti, o Kur'anı açıkladı. Şimdi de Kur'ana uymayan hadisleri ayıklayıp görevini ikmal ederek UYDURULMUŞ dini yıkacak..
   Sözü uzatmayalım, adam her hafta hangi hadise sövelim diye müridlerini bileyor. Bilenen  müridler de bizi aydınlatıyor. İbni Mace Zekat bölümünde, -Malda  Zekattan başka verilecek hak yoktur...
  Tirmizi aynı raviden bu hadisi -Malda zekattan başka haklar vardır.. diye aktarıyor. Hangisine uyacağız.. Doğru. Fakat Tirmizi, Resülüllah Bakara suresi 177. ayetini okudu, diyerek hadisi uzunca aktarıyor... Artist ikinci hadisi de kısa tutmuş, zannedersin ki, ümmet yüzyıllardır, bu iki hadisi çözememiş buna yalvarıyor, hadi bu konuyu açıklayıver diyor.
   Biz zekatran başka verilecek hak yoktur..hadisini inceleyelim. Ümmet bu hadise uyup zekatını verip, hayır hasenatı, infakı terketmiş mi ? Bu zavallı adam onun için  mi alimlere, hadislere saldırıyor.?
  En çok sevdiklerinizden infak etmedikçe...ayeti nazil olunca Ashabı Kiram en çok sevdiklerini infak etti, Ebu Talha Ra. Gözü gibi baktığı hurma bahçesini infak etti. 
  Osmanlı döneminde Vakıf ve Sadaka-i Cariye o kadar yaygındı ki, İstanbulun 1/3'ü vakıf arazisiydi. Adam nefsinin çektiklerini almamış, -sanki yedim demiş- bu paralarla cami yaptırmış, kadınlar pazarının üzerindeki  sanki yedim camisinde hala namaz kılınıyor
  Halkımız Afrika'da su kuyuları açtırıyor. Evet biz sadakada, hayır hasenatta iyiyiz. İbni Macedeki bu hadisi alimler öyle güzel açıklamış ki, okuyan kişi zaten zekatını verip, hayırları askıya almaz.
   Zekat verilmesi ZORUNLU, İCBARİ BİR FARZDIR. Ağacın ana gövdesidir. Namaz dinin direği olduğu gibi. İnfak, hayır hasenat ağacın dallarıdır. Yapılması icbari değildir. Hz Ebu Bekir Ra Zekat vermeyi red eden kavme savaş açmıştır. Fıtır sadakası da mecburidir ama malda, devede kıl tanesi hükmündedir, nefse ağır gelmez, herkes verir. 
   Zekat malı temizler, nefse ağır gelir. İmam-ı Rabbani ...Kör olası şeytan Farzları yaptırmaz, nafileleri süsler. Zekatı verdirmez, sadakaları verdirir. Zekat, altın mertebesindedir, sadakalar gümüş mertebesindedir....diyerek zeketın önemini arzeder.
   Bazı iktisatçılarımız, Türkiye'de zekat doğru dürüst verilse, kaç milyar meblağ tutacağını bununla da aç, fakir kalmıyacağını hesaplayıp paylaşıyor. Zekatta gerekeni yapmıyoruz. 
  Yine İbni Macede aynı hadisin yanında Ebu Hureyrede  rivayet edilen hadis de zikredilmiş, Zekattan başka verilmesi gereken sadakalar var..zikrediliyor... Aşağıdaki fotoğrafta hadisleri paylaştık. Alimlerimiz yüzyıllar önce bu hadisleri açıklamış, artistlik yapmanıza luzum yoktur. 
   Biz sizin Kur'anı nasıl açıkladığınızı da biliyoruz. Ademin babası vaaer. Nebi = günahkar bir beşer, Onun sözleri, yani hadisler bizi bağlamaz.... buluşlarınızı unutmadık. Sizin derdiniz, hadis açıklaması değildir. Bozgunculuk ve fitnedir. Bakara Suresi 11 Allah bozguncuları sevmez. Allah belanızı verecek, inşaallah sizin yüzünüzden deprem olmaz, masumlar zarar görmez

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum yazarak Haberin Kapısı Kurallarını kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz demektir. Yazılan yorumlardan Haberin kapısı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.