Gülen iade edilecek mi?

Adalet Bakanı Gül, ABD'de bulunan FETÖ elebaşı Gülen’in iadesine ilişkin ''İadeyi engelleyecek bir belge, prosedür, eksiklik kalmamıştır. Bundan sonra artık iade bekliyoruz'' dedi.

Gülen iade edilecek mi?

Adalet Bakanı Gül, ABD'de bulunan FETÖ elebaşı Gülen’in iadesine ilişkin ''İadeyi engelleyecek bir belge, prosedür, eksiklik kalmamıştır. Bundan sonra artık iade bekliyoruz'' dedi.

22 Ekim 2017 Pazar 17:01
Gülen iade edilecek mi?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in iadesine ilişkin, "İadeyi engelleyecek bir belge, prosedür, eksiklik kalmamıştır. Her iki taraf için de şekli anlamda iade için her türlü koşullar tamamlanmıştır. Bundan sonra artık iade bekliyoruz" dedi.

"BÖYLE BİR TELEFON DOKUNULMAZLIĞINI DA YENİ GÖRMÜŞ OLDUM"

Adalet Bakanı Gül, tutuklu bulunan ABD 'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Topuz’un telefonunun ABD tarafından istenmesiyle ilgili ise, şunları kaydetti:

"Öyle bir yazı geldi. Bu yazıyı da soruşturmayı yapan savcılık makamına gönderdik. Onların vereceği bir karardır. Şunu söylüyor, 'Telefon her ne kadar şahsın olsa da bizim işler için kullanıyor.' O zaman 'Her ne kadar Türk vatandaşıysa da bizim işler için kullanılıyor onu da verin' gibi bir noktaya, telefondan başlayıp adama kadar gidecek bir şey olacak. Böyle bir telefon dokunulmazlığını da yeni görmüş oldum."

"SOMUT BİR TALEBİMİZ OLACAK"

Gül, Adil Öksüz’ün Almanya ’da olduğu iddialarına ilişkin de, "Birkaç gün önce bir evinin olduğu yönünde bir haber çıktı. Bir ev resmi konularak 'Burada yaşıyor' şeklinde haber çıkınca arkadaşlarımız üzerinde çalışmaya başladı. Bununla ilgili somut bir talebimiz olacak" ifadelerini kullandı.

"BUNUN BİR ÖRGÜTÜN ELEMANI OLDUĞUNU BİLMEYECEK DURUMDA DEĞİLLER"

Bakan Gül, FETÖ tutuklusu eski YARSAV Başkanı Arslan’a, Vaclav Havel ödül verilmesiyle ilgili ise, şunları söyledi:

"Genel olarak söylüyorum, bazıları Türkiye ’de kendi taşeron örgütlerine yaptıramadığı şeyleri, vekalet savaşını asalete çevirme anlamında Türkiye’ye yönelik düşmanlığını ya da tehdidini sürdürmek istiyor. Dolayısıyla bunlar ödül verdikleri kişiyle ilgili bunun bir örgütün elemanı olduğunu bilmeyecek durumda değiller. Nitekim o kişi, ödül almadan birkaç gün önce ödül grubuna teşekkür yazıyor, ödül alacağını da biliyor."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum yazarak Haberin Kapısı Kurallarını kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz demektir. Yazılan yorumlardan Haberin kapısı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.