İsrail Türkiye’ye yeni bir büyükelçi atamayacak

Siyonist İsrail Rejimi’nin Türkiye’ye yeni bir büyükelçi atamayacağı öğrenildi.

İsrail Türkiye’ye yeni bir büyükelçi atamayacak

Siyonist İsrail Rejimi’nin Türkiye’ye yeni bir büyükelçi atamayacağı öğrenildi.

30 Kasım 2018 Cuma 15:54
İsrail Türkiye’ye yeni bir büyükelçi atamayacak

Siyonist İsrail Rejimi ile Türkiye arasındaki ilişkilerde sevindirici bir gelişme yaşandı. Buna göre İsrail’in Türkiye’ye yeni bir büyükelçi atamayacağı bildirildi.

Şalom’da yer alan habere göre geçtiğimiz mayıs ayında Siyonist İsrail Rejimi’nin Türkiye’deki Büyükelçisinin ‘İstenmeyen Adam’ ilan edilmesi ve sınır dışı edilmesi sonrası, İsrail Dışişleri Bakanlığı, Büyükelçi Eitan Na´eh’in görevinin sona ermesi sonrası, yerine daha alt seviyede bir diplomat atanacağını bildirdi.

Siyonist İsrail Rejimi’nde yayın yapan Kanal 2’nin haberine göre de İsrail Dışişleri Sözcüsü Emanuel Nahshon konuya ilişkin bir açıklamada bulundu.

Nahshon’un konuya dair açıklaması şu şekilde:

“Prensip olarak dış temsilciliklerimizdeki insan gücünün kariyeri, Türkiye’nin daha evvel aldığı kararların bir yansımasıdır. Eninde sonunda bir gün gelecekte her iki taraf da kalıcı bir temsilcilik konusunda sağlam ilişkiler kurana kadar, sanırım böylesi çok daha iyi…” 

Öte yandan Siyonist İsrail Rejimi Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, bundan sonra Türkiye ile ilgili olarak dünya ülkelerinde olacak resmi davetlerde İsrail’in daha alt seviye diplomatlarla temsil edileceği de ifade edildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum yazarak Haberin Kapısı Kurallarını kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz demektir. Yazılan yorumlardan Haberin kapısı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.