İstifalar nöbet değişimi

Başbakan Binali Yıldırım, grup toplantısında yaptığı konuşmada, "KOBİ'lere yeni kredi imkanı getiriyoruz. KOBİ'lerimiz eğer teknoloji düzeyi yüksek ürün ve yatırımlara yönelirse yüzde 70'i ödemesiz kredi vereceğiz. Amaç katma değeri yüksek ürünlere KOBİ'leri yöneltmek.

İstifalar nöbet değişimi

Başbakan Binali Yıldırım, grup toplantısında yaptığı konuşmada, "KOBİ'lere yeni kredi imkanı getiriyoruz. KOBİ'lerimiz eğer teknoloji düzeyi yüksek ürün ve yatırımlara yönelirse yüzde 70'i ödemesiz kredi vereceğiz. Amaç katma değeri yüksek ürünlere KOBİ'leri yöneltmek.

31 Ekim 2017 Salı 16:55
İstifalar nöbet değişimi

Başbakan Binali Yıldırım, grup toplantısında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: Bir kez daha Cumhuriyetimizin 94. yılını kutluyorum. Cumhuriyetin 100. yılına sadece 6 yıl kaldı. Son yıllarda ülkemize, demokrasimize yönelik birçok saldırı ile karşı karşıya kaldık, hepsini püskürttük. Şükürler olsun milletin desteği ile ayaktayız. Dizginlemeye çalıştılar, şaha kalktık. Cumhuriyetimizin 94. yılına Türkiye'yi daha da büyüterek girdik.

Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü söyleyen Başbakan Yıldırım, "Türkiye bu yılın ilk yarısında yüzde 5'in üzerinde büyüme gerçekleştirdi. Yılın ilk yarısındaki büyümenin yüzde 3.9'u yatırımdan geliyor" dedi. Başbakan Yıldırım, "Son dönemde hayata geçirdiğimiz birçok düzenleme var" dedi.

Başbakan Yıldırım'ın grup toplantısında yaptığı konuşmadan öne çıkan başlıklar şöyle:

KOBİ'LERE YÜZDE 70'İ GERİ ÖDEMESİZ KREDİ

KOBİ'lere yeni kredi imkanı getiriyoruz. KOBİ'lerimiz eğer teknoloji düzeyi yüksek ürün ve yatırımlara yönelirse yüzde 70'si ödemesiz kredi vereceğiz. Amaç katma değeri yüksek ürünlere KOBİ'leri yöneltmek. Toplam destek imkanı her bir KOBİ için 5 milyar TL olacak. Özel bir ürün olursa bu rakam iki katına çıkabilecek. Yerli ve milli ürünler ayrıca desteklenecek.

ENGELLİ İSTİHDAMI

2002'de 5777 memur vardı. Şimdi 52 bin 236. 10 kattan fazla büyük. 365 binin üzerinde engelli vatandaşımıza iş, aş sağladık 15 yılda. 15 yıl içinde engellilerle ilgili kapsamlı yasayı da AK Parti iktidarında biz çıkardık. Önümüzdeki sene, 2018'de 5 bin engelli kardeşimize iş vereceğiz. Ayrıca e-KPSS sınavının geçerlilik süresi 2 yıl, hakları yanmasın diye bunu 4 yıla çıkarıyoruz. Ellerindeki puanlarla bu yerleştirme yapılacak.

BU YILKİ BÜTÇENİN YÜZDE 12'Sİ FAİZE GİDECEK

Bu yılki bütçenin büyüklüğü 763 milyar tl. 2018 bütçesinde faize vereceğimiz miktar yüzde 9. 2002'de bütçenin yüzde 43'ü faiz borcuna gidiyordu. 2002'de 100 lira vergi topluyorduk, içinden 86 lirasını faize yatırıyorduk. Geriye 14 lira para kalıyordu, bozdur bozdur harca. Bu bütçede 100 liranın 88 lirası bizde kalıyor. Gönlümüz istiyor ki hiç vermeyelim...

2019'DA TEKLİ EĞİTİME GEÇİLİYOR

Bakın 2002 yılından 2018'e geldiğimiz 15 yılda eğitim bütçesi 11 milyardan 134 milyara çıktı. 12 kat artmış. Onun için eğitimde bir milyon öğretmenimiz, 7 milyon öğrencimiz var. 2019'da tekli eğitime geçiyoruz. Sabahçı öğlenci kalktı. Bu ne demek oluyor. Bütçemizin yüzde 18'i eğitime ayrılıyor.

EĞİTİMDEN SONRAKİ EN BÜYÜK PAY SAĞLIK ALANINA

Sağlık, eğitimden sonra en çok bütçe ayırdığımız alan. Bu bütçe yatırım bütçesidir, faiz bütçesi değildir. 2002 yılına göre yatırımdaki kaynağı iki katın üzerinde arttırdık. Şu anda 85 milyar lira yatırıma para ayırıyoruz.

"İSTİFALAR NÖBET DEĞİŞİMİ"

Bildiğiniz gibi kongre sürecimiz devam ediyor. 532 ilçe kongremizi tamamladık. Kasım ayında ilçe kongreleri bitecek, il kongreleri başlayacak. İnşallah 2018'in ortalarında büyük kongremizi gerçekleştireceğiz. Bu süreyi büyük bir olgunlukla geçiren teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Bizim davamız makam, mevki yarışı değil, hizmet yarışıdır. Belediyelerimizdeki istifalar ve değişimi nöbet değişimi olarak görüyoruz. Bunu millete hizmet yolunda bir nöbet yarışı olarak görüyoruz.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum yazarak Haberin Kapısı Kurallarını kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz demektir. Yazılan yorumlardan Haberin kapısı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.