Tek ''andımız'' İstiklal Marşı'mızdır

Danıştay 8. dairesi tarafından verilen "Andımız" kararının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuya ilişkin yeni bir açıklamada bulundu.

Tek ''andımız'' İstiklal Marşı'mızdır

Danıştay 8. dairesi tarafından verilen "Andımız" kararının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuya ilişkin yeni bir açıklamada bulundu.

30 Ekim 2018 Salı 15:34
Tek ''andımız'' İstiklal Marşı'mızdır

Kamuoyunda büyük tartışmalara neden olan Danıştay'ın "Andımız" kararının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan AKP grup toplantısında kritik açıklamalar yaptı. Danıştay'ın kararına ilişkin "Artık geride kalmış bir tartışma" diyen Erdoğan, "Bizim tek andımız İstiklal Marşı'mızdır." dedi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o açıklamaları:

Artık geride kalmış bir tartışma olan ant meselesini köpürterek de milletimizle aramıza nifak sokacaklarını zannediyorlar. 2015, bu iş çıktı. 2015’ten bugüne neredeydiniz? Ancak bunu yaparken kendilerini gerçekten gülünç hatta trajikomik durumlara düşürüyorlar. Mesela son günlerde kara önlükler giyip sokaklara dökülen koca koca adamlar gördüm, çok garip ve ilginç.Ant metnini okuyacağım derken saçmalayıp çocuklarının önünde rezil durumlara düşenlere şahit oldum.
Buradan bir kez daha tekrarlıyorum. Bizim Cumhuriyetçiliğimizin ölçüsü bu ülkeye ve millete yaptığımız hizmetlerdir. Bizim Atatürk’e olan saygımızın ölçüsü İstiklal Harbi’mizin başkomutanı ve tarihi süreklilik içinde taze bir nefes olarak gördüğümüz yeni devletimizin kurucu olmasıdır.
Bizim Türklüğümüzün ölçüsü tek parti devrinden kalma bir metin değil, milletimizin gönlündeki yerimizdir. Ta Moğolistan’da oradaki o bütün harabe haline gelmiş olan yerleri ayağa kaldıran biziz biz. Daha önce de söylediğimiz gibi bizim tek andımız İstiklal Marşı’mızdır.  

Son Güncelleme: 30.10.2018 15:36
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum yazarak Haberin Kapısı Kurallarını kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz demektir. Yazılan yorumlardan Haberin kapısı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.