iktidar partisi Ansızın seçime gidebilir!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu. Karamollaoğlu, AK Partili bazı belediye başkanlarının istifasına ilişkin, "Biz, hemen yarın olmasa bile bu istifaların esas itibarıyla iktidar partisinin seçime hazırlığı olarak görüyoruz." dedi.

iktidar partisi Ansızın seçime gidebilir!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu. Karamollaoğlu, AK Partili bazı belediye başkanlarının istifasına ilişkin, "Biz, hemen yarın olmasa bile bu istifaların esas itibarıyla iktidar partisinin seçime hazırlığı olarak görüyoruz." dedi.

25 Ekim 2017 Çarşamba 16:38
iktidar partisi  Ansızın seçime gidebilir!

Saadet Partisi Genel BaşkanıKaramollaoğlu haftalık basın toplantısında konuştu. Karamollaoğlu, "(Belediye başkanlarının istifası) Biz, hemen yarın olmasa bile bu istifaların esas itibarıyla iktidar partisinin seçime hazırlığı olarak görüyoruz. Türkiye'nin esas derdi hep bu ansızın alınan kararlar, yapılan icraatlar ile ilgili. Çünkü biz bakıyoruz ki bir gecede ansızın TEOG ve üniversite sistemi değiştirilmiş. Bir gece ansızın vergi sistemi alt üst edilmiş. Bir gece ansızın belediye başkanları istifaya zorlanmış. Hep ansızın. Bu tabii bizim kafamızda ister istemez şu soruyu da sorduruyor, 'Acaba yarın ansızın seçim kararı da alabilirler mi' diye" şeklinde konuştu.

ŞEHİTLER İÇİN MESAJ

Türk Silahlı Kuvvetlerince Hakkari 'nin Çukurca, Van'ın Başkale ilçelerinde ve Kuzey Irak 'ın Zap bölgesinde devam eden operasyonlarda 7 askerin şehit olduğunu hatırlatan Karamollaoğlu, şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

BELEDİYELERİN BÜTÇELERİNİN NASIL YÖNETİLDİĞİNE TEMAS ETTİRİLMİYOR

Kamuoyunun gündeminde AK Parti 'li bazı belediye başkanlarının istifası ve müftülerin nikah kıyma yetkisi veren düzenlemenin yer aldığını hatırlatan Karamollaoğlu, şunları söyledi:

"Belediyelerin 15 yıllık süreçte nasıl yönetildiğine dair bilançoyu açıklamak yerine, tam tersine bunlara kimse temas etmiyor. Adeta ettirilmiyor. Halbuki milletin asıl bunları bilmeye ihtiyacı var. Kamu kaynaklarını bu belediyeler nasıl kullandılar? İmar değişikliklerinin altında neler yatıyordu? Kimler bu imar değişiklikleriyle büyük rant elde ettiler? Kimse bunu tam olarak bilmiyor."

BAŞI SIKIŞTIĞINDA BU KONULAR GÜNDEME GETİRİLİYOR

Anamuhalefet partisi tarafından müftülere nikah kıyma yetkisi verilmesinin laikliğe engel olup olmayacağının tartışıldığına da işaret eden Karamollaoğlu, hükümetin başının sıkıştığında bu konuları gündeme getirdiğini ve problemleri ertelediğini belirtti.

BAKIYORUZ Kİ BİR GECE ANSIZIN EĞİTİM SİSTEMİ DEĞİŞMİŞ BİR GECE ANSIZIN VERGİ SİSTEMİ ALT ÜST EDİLMİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın "Bir gece ansızın gelebiliriz. Bir gece ansızın vurabiliriz" sözlerini de değerlendiren Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

"Oysa Türkiye'nin esas derdi hep bu ansızın alınan kararlar, yapılan icraatlar ile ilgili. Çünkü biz bakıyoruz ki bir gecede ansızın TEOG değiştirilmiş. Bir gece ansızın üniversite sistemi değiştirilmiş. Bir gece ansızın vergi sistemi alt üst edilmiş, yeni bir şeyler getirilmiş. Bir gece ansızın belediye başkanları istifaya zorlanmış. Hep ansızın. Bu tabii bizim kafamızda ister istemez şu soruyu da sorduruyor, 'Acaba yarın ansızın seçim kararı da alabilirler mi' diye. Çünkü bu kadar ansız alınan kararlar, bu noktada da bir adımın atılma ihtimali olduğunu hala aklımıza getiriyor. Belediye başkanlarının zorla ve hızla istifaya zorlanması, bu soruların sorulmasına sebep oluyor. Biz, hemen yarın olmasa bile bu istifaların esas itibarıyla iktidar partisinin seçime hazırlığı olarak görüyoruz. Bu istifaları nasıl değerlendirecekler? Neden özellikle bu kişiler, bu şehirler seçildi? Son referandumun bunda bir etkisi var mı? Bunu göreceğiz."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum yazarak Haberin Kapısı Kurallarını kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz demektir. Yazılan yorumlardan Haberin kapısı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.