Mustafa Sarıgül CHP'den İstifa Etti

Şişli’den belediye başkanı adayı olacağını açıklayan Mustafa Sarıgül, CHP’den istifa ettiğini duyurdu.

Mustafa Sarıgül CHP'den İstifa Etti

Şişli’den belediye başkanı adayı olacağını açıklayan Mustafa Sarıgül, CHP’den istifa ettiğini duyurdu.

23 Ocak 2019 Çarşamba 14:42
Mustafa Sarıgül CHP'den İstifa Etti

"Bugün bir karar aldım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin daha çok yıpranmaması için veya kendi içlerinde ya da benimle ne hesapları olduğunu bilmediğim CHP yönetimini ve Sayın Kılıçdaroğlu’nu rahatlatmak adına, yıllarımı verdiğim, içinde olmaktan onur duyduğum ve hep duyacağım Cumhuriyet Halk Partisi’nden üzülerek istifa ediyorum."

31 Mart'ta yapılacak olan Yerel Seçimler için Şişli Belediyesi'nde adı geçen eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül CHP'den istifa ettiğini açıkladı.

Sarıgül istifa sonrası ilk açıklamasında yıllarımı verdiğim, içinde olmaktan onur duyduğum ve hep duyacağım Cumhuriyet Halk Partisi’nden üzülerek istifa ediyorum" dedi.

MUSTAFA SARIGÜL ŞİŞLİ'DEN ADAY OLACAĞINI AÇIKLADI

Siyaseti bırakmayacağını açıklayan Mustafa Sarıgül  Şişli'den tekrar aday olacak mı? sorusuyla ilgili de  "Şişli’ye ve Türkiye’ye vereceğim daha çok hizmetler var. CHP'nin öz evladına başka ilçeleri işaret ediyorlar. Şişli'den belediye başkan adayı olacağım. Yol haritamı vatandaşla belirleyeceğim" şeklinde cevap verdi.

"CHP YÖNETİMİNE KIRGINIM"

Üstüne düşen herşeyi yaptığını Cumhuriyet Halk Partisi yönetimine kırgın ve tepkili olduğunu söyleyen Sarıgül "Cumhuriyet Halk Partisi ya kazanmak istemiyor; ya da umut olmayı beceremiyor." dedi.

MUSTAFA SARIGÜL KİMDİR?


15 Kasım 1956 yılında Erzincan'ın İliç ilçesinde Güngören köyünde doğmuştur. Annesi Ayşe Sarıgül, Babası Hakkı Sarıgül'dür. İlkokula doğduğu köyde bulunan Güngören İlkokulu’nda başladı. Fakat ailesinin İstanbul Şişli’ye taşınmasıyla Şişli’de bulunan Talatpaşa İlkokulu’nda devam etti. Lise öğrenimini de Şişli ilçesinde bulunan okullarda okuyan Sarıgül, Üniversite eğitimini ise Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde tamamladı.

Kağıthane Belediyesi, İBB, İETT Genel Müdürlüğünde çelitli görevlerde bulundu. Bir dönem amu görevini bırakarak ticaret hayatına atılan Sarıgül, 1993 yılında Aylin Kotil ile hayatını birleştirdi.

Mustafa Sarıgül siyasi hayatına CHP’nin Şişli ilçesi Gençlik Kollarlı Başkanlığı göreviyle başladı. Siyasi hayatında hızla tırmanışa geçen Sarıgül sırasıyla Şişli İlçe Başkanlığı ve İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 1987 yılında 18. Dönem TBMM İstanbul Milletvekili olarak Meclis’ne giren Sargül Türkiye’nin en genç milletvekili ünvanına sahip oldu. 1999 Yerel Seçimlerinde Şişli Belediye Başkanlığı’nı kazandı. İki dönem Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra 2004 CHP Genel Başkanlığı’na adaylığını koydu. Olaylı geçen seçim sonrası Deniz Baykal tekrar Genel Başkanlık koltuğuna oturdu. 28 Mart Yerel Seçimlerinde tekrar Şişli Belediye Başkanı oldu. Şişli Belediyesi’nde uzun süre Başkanlık görevi yapan Sarıgül 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Şişli’den tekrar aday olacağını açıklayarak CHP’den istifa ettiğini açıkladı

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum yazarak Haberin Kapısı Kurallarını kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz demektir. Yazılan yorumlardan Haberin kapısı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.