Soğanı terör örgütü ilan ettiler

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis Grubu toplantısında konuşuyor. Akşener gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Soğanı terör örgütü ilan ettiler

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis Grubu toplantısında konuşuyor. Akşener gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

27 Kasım 2018 Salı 13:02
Soğanı terör örgütü ilan ettiler

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Akşener, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok'un, 31 Mart yerel seçimlerinde İyi Parti'nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı. Akşener soğan depolarına yapılan baskınlarla ilgili, "Bu sefer yeni bir lobi icat etti. Soğan lobisi. Meğer memleketi kasıp kavuran soğan lobisiymiş. Soğanı terör örgütü ilan ettiler. İzahı yapılamayan şeyin mizahı yapılır. Millet bununla dalga geçiyor" dedi.

Akşener, “Millet İttifakı'na oy verenler de en az Cumhur İttifakı'na oy verenler kadar bu ülkenin şerefli insanlarıdır. AK Parti’ye, MHP’ye ve CHP’ye oy veren değerli kardeşim. Biz sizi canımız, kanımız kadar seviyoruz” dedi. 

Akşener,  Akşener, Rus donanmasının Ukrayna savaş gemilerine saldırdığı haberlerini hatırlatarak, “Dünya Rus yayılmacılığına ve provokasyonlarına tepki gösteriyor. Bu vesileyle belirtmek isterim ki, bizim uluslararası ilişkilerdeki pusulamız dünya Türklüğüdür. Nasıl Çin işgalinde zulümlere gark olan Doğu Türkistanlıların sesi olduysak, nasıl kimse dile getirmezken bu kürsüde Güney Azerbaycanlı Cavadbeyli’ye özgürlük çağrısı yaptıysak, Kırım meselesinde de Kırımlı soydaşlarımızın yanındayız. Ümit ediyorum ki, ülkemizin de resmi olarak tanımadığı işgal son bulacaktır. Faili meçhul cinayetlere, işkenceye ve kovuşturmaya maruz kalan Kırımlı soydaşlarımız özgürleşecektir” ifadelerini kullandı. 

 

Toplantı sırasında sinevizyona Dolmabahçe görüşmeleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır'da peşmerge başı Mesut Barzani ve Şivan Perver'le bir araya geldiği görüşmeden fotoğraflar yansıtılırken Akşener, "Kimin kiminle ittifak yaptığı belli" şeklinde konuştu.

Akşener'in konuşmasından satır başları;

"Öğrenci sayımız fazla deyip kendilerini alkışlatıyor. Üniversite mezunlarının yüzde 30’u işsiz. Almanya’da bu oran yüzde 4. Çocuklarımızı bir deneme tahtasına çevirdiler. Her sene sistem değiştirdiler, sistem değiştirmeseler sınav tarihi değiştirdiler.Her gelen Bakan sil baştan yaptı. Andımız’ın kaldırılmasını savunurken düşmanca ifadeler kullanan bir kurumun neresine milli diyeceğiz. Trinidad Tobago diye bir ülkenin adını duydunuz mu? PISA araştırmalarına göre Türkiye matematik seviyesinde bu ülke ile aynı seviyede.Bakan açıklıyor. 110 bin atanamayan öğretmen var. Şimdi atamaya bile torpil skandalı araya sokuyorlar."

MİLLET SENDEN DE HESAP SORACAK

“Millet İttifakı'na oy verenler de en az Cumhur İttifakı'na oy verenler kadar bu ülkenin şerefli insanlarıdır. Ak Parti’ye, MHP’ye ve CHP’ye oy veren değerli kardeşim. Biz sizi canımız, kanımız kadar seviyoruz. Kendi seçmenimizi ne kadar seviyorsak sizi de o kadar seviyoruz. Ayırmıyoruz. Siz de sizim gibi daha müreffeh, huzurlu bir Türkiye istiyorsunuz. Bu amaç doğrultusunda size en yakın partiye oy veriyorsunuz. Hiçbir Türk evladı, ülkesinin kötülüğünü istemez. Türkiye’de oy kullanan 55 milyon seçmene sesleniyorum. Sizler aynı mahallede yaşıyorsunuz. Sizler aynı otobüste, aynı trende yolculuk yapıyorsunuz. Sizler aynı pazardan alışveriş yapıp, aynı iş yerinde birlikte çalışıyorsunuz. Hatta aynı evde yaşıyorsunuz. Evlatlarınızı vatani görevlerini yapmak için aynı birliklere teslim oluyor. Aynı yolları gözlüyorsunuz. Aynı acılar için gözyaşı döküyorsunuz. Aynı devlete vergi ödüyorsunuz. Birbirinize sevgi ve hoşgörü penceresinden bakmaya devam edin. Onların girdiği karanlığa biz girmeyeceğiz. Ayrıştırıcı değil, birleştirici olmaya devam edeceğiz. Bir de değişmeyen gündemimiz ekonomik kriz. Türkiye ekonomide hızla 2002 seviyesine döndü. İktidar başladığı noktada bırakmaya karar verdi. ‘Türkiye’yi uçuracağız’ diyenler, ülkeyi uçurumdan aşağı uçurdu. 2023’le yola çıktılar kesmedi 2017 oldu. Bütün veriler gösteriyor ki 2019 çok daha ağır geçecek.Millete ödettiğin yetmedi mi illa ceza keseceksen emniyet şeridini kullanan kodamanlara kes. Milleti yolundan eden 150 araçlık konvoyuna kes. Evdeki hesap çarşıya uymayınca Sayın Erdoğan eski defterleri karıştırıyor. Bırak eskileri kardeşim millet onlardan hesap sordu, senden de soracak. Bugüne gel artık."

SOĞANI TERÖR ÖRGÜTÜ İLAN ETTİ

Putin’le, Macron’la arası iyi, Trump kardeşi ama enflasyon düşmüyor. Şimdi yeni bir şey icat etti. Soğan lobisi. Soğanı terör örgütü ilan etti. İzahı yapılamayan şeyin mizahı yapılır. Millet bununla dalga geçiyor. Yandaş şöyle manşet atıyor: “Mardin’de 30 ton soğan ele geçirildi” ne yapacak bu adam hepsini tezgaha mı dökecek, tarlaya mı atacak? Domates uçup gitmiş yarın seraları da mı basacaksın? Enflasyonun sebebi pazarcılar, esnaflar en sonunda da çiftçilermiş meğer.

FATURAYI VATANDAŞA KESECEKSİN ÖYLE Mİ!

Stokçuluk yaptırmayacakmış en büyük stokçu sensin. Onlarca özel uçağın 300 tane lüks aracın var. Sen ülkeyi düze çıkar da kimse stokçuluk yapamaz. Üretimi düzeltmez, israftan vazgeçmesen bu yangını söndüremezsin. Sopayla hayat pahalılığını yok etmek mümkün mü? Alemin tek akıllısı siz misiniz? Damatları fırıncının, çiftçinin üzerine sürmek başkasının aklına gelmiyor mu? Her şeyi dışarıdan alıyorsun. Saman ithal, inek ithal böyle bir şey olabilir mi? Suriye’den pamuk ithal ediyorsun kardeşim. Faturayı da vatandaşa keseceksin öyle mi! Geçti o işler… ‘Eyyt’ dediğinde susan muhalefet yok karşında. Açığını bulup tehditle diz çöktüreceğin insanlar yok karşında, cesurlar ordusu var senin karşında. Bu çürümüş düzenin gerçek bir alternatifi var. Artık İYİ Parti var. Şimdiye kadar kime oy vermiş olursan ol ‘yetti artık’ diyorsan gel İyi Parti'ye.

YOLUN SONU GÖRÜNÜYOR

Beraber yürüdük biz bu yollarda türküsünü bitirdin. Şimdi yeni bir türkü var dillerde ‘aşağıdan yukarıdan yolun sonu görünüyor. ’Damat bey kasalar doldu diyor. Hangi ülkede yaşıyor bilmiyoruz. O söylüyor borazan medya inanıyor. Bu hayallerle neredeysen konum atta da o ülkeyi biz de görelim. Sayın Erdoğan başına geleceklerin farkında. İttifakı bitirdi. Koltuk sallanıyor baktı ki hesaptan kaçış yok tekrar ittifaka gitti. Ama bu ittifakın adı farklı Korku İttifakı. Kim kiminle ittifak kuracaksa kursun ama bize söylenen ithamlara sessiz kalamam. Sizin ittifakını Türkiye’nin değil Andımız’a karşı olanların, tabelalardan T.C. kaldıranların ittifakıdır. Haburda teröristleri davul zurnayla karşılayanların ittifakıdır. FETÖ adına para bastıranların ittifakıdır.

SİZİN DE ERDOĞAN’IN DA BOYUNU AŞAR

İYİ Parti’nin HDP’ye bakışı gayet nettir. Terör örgütünün gölgesinin bile düştüğü yerde iyi partinin işi olamaz. İktidarın başı AİHM kararıyla esip gürlüyor ama kararlar bellidir. Türk yargısı mahkemeyi görür karar bağlar, konu da kapanıp gider. Bu yeni bir papaz davasıdır. Kavga ediyormuş gibi göstermek için. Bunlar AKP’li bir heyeti Almanya’ya gönderdiler, federasyon sistemini incelemek için. Oslo’da Akil İnsanlar toplandı. Bunların derdi federasyonla buradan söylüyorum hele bir yap da görelim. İçlerinde ne varsa dışlarına da o sızıyor. Bunların kurumu TDK’da Başbuğ için neler yazıyor. Verilen soru önergesine rağmen o rezilliği düzeltmediler. Türk milliyetçilerine “devlet düşmanı” demek sizin de Erdoğan’ın da boyunu aşar.”Kıbrıs’la ilgili bir açıklama yapmıştık. Sahipler rahatsız olmuş The Guardian bir başlık atmış Türkiye’yi işgalcilikle suçlamış. Hükümetin basiretsizliği sizi kandırmasın gerekirse Ayşe yeniden tatile çıkacak.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum yazarak Haberin Kapısı Kurallarını kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz demektir. Yazılan yorumlardan Haberin kapısı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.