Erbakan Hoca 2009'da Gazze Katliamını nasıl durdurdu

İsrail ordusu 30.09.2009'da Gazze Şeridi'n de beyaz fosfor bombası kullanarak sivil katliamına ve büyük maddi zararlara yol açmıştı. Lütfi Yalman, Erbakan Hocanın Vladimir Putin'e Selam göndererek bu katliamı nasıl durdurduğunu anlatıyor.

Erbakan Hoca 2009'da Gazze Katliamını nasıl durdurdu

İsrail ordusu 30.09.2009'da Gazze Şeridi'n de beyaz fosfor bombası kullanarak sivil katliamına ve büyük maddi zararlara yol açmıştı. Lütfi Yalman, Erbakan Hocanın Vladimir Putin'e Selam göndererek bu katliamı nasıl durdurduğunu anlatıyor.

04 Ocak 2019 Cuma 15:46

İsrail ordusu Gazze Şeridi`nde beyaz fosfor bombası kullanarak sivil katliamına ve büyük maddi zararlara yol açmıştı. Cenevre sözleşmesine aykırı olduğu halde İsrail'in bu bombayı kullanarak katliam yapmasına rağmen dünya sesiz bir şekilde karşılamıştı.

Lütfi Yalman

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocanın çalışma arkadaşı da olan Lütfi Yalman'ın 30.09.2009'da gerçekleşen israil'in fosfor katliamı girişimini durdurmak için çareler ararken Rusya Fedarasyonu başkanı Vladimir Putin'e Selam Göndererek ricada bulunmasınını ve Filistinlilere karşı uygulanan Fosfor bombası katliamını durdurulmasının olayını anlatıyor:

2009'da hocamızın rahatsız olduğu bir dönemde İsrail fosfor bombası kullanıyor. Fosfor bombası çok tehlikeli, çünkü bulaştığı yerden devam ediyor, sirayet etmeye yani bir katliam bir kıyım yaşanıyor. Hocamız öyle üzülüyor ki, durmadan çabalıyor görüşmeler yapılıyor. Ama bir türlü netice alamıyor.

İsrailin bu katliamını durdurmak için en sonunda yanında bulunanlara diyor ki; “Bu Katliamı bu fosfor bombasını ancak Putin durdurur… Putin’e ulaşmamız lazım…” Çabalamaya başlıyor. Birisi diyor ki; “Hocam Bizim bir tanıdığımız bir arkadaşımız var, Doktor Mustafa diye, o ticaret yapıyor üst düzey tanıdık” diyor. “Hemen bir çağırın…” çağırınca Hocamız anlatıyor, “acilen görüşmemiz lazım ulaşmamız lazım ancak Putin durdurur bu katliamı…  Bu insan haklarına ve savaş hukukuna da aykırı” deyince Dr Mustafa: “Hocam Cumhurbaşkanı, Başbakan sizin talebeleriniz…” deyince Erbakan Hoca

Talat-Enver-cetin-pasa

“Bunu onlar şimdi yapamaz bunu ancak Putin durdurabilir. Acilen Putin’e gitmemiz Putin ile görüşmemiz lazım…” der. Dr. Mustafa: “Tamam hocam ben bir görüşme yapayım.” der, Rahmetle yad ediyorum şu anda onu Enver Talat Çetin Paşa Korgeneral olarak 5-6 ay önce vefat etti tanıdığı samimi olduğu Putin 'in dış ilişkilerden milli savunma ile ilgili danışmanlığını da yapan bir asker Türk asıllı Müslüman hemen arıyor diyor ki; ya ben bu akşam şeye geliyorum Afrika'ya geçeceğim Ankara’ya geliyorum havaalanında görüşelim. Havaalanında görüşünce ona diyor; Erbakan Hocanın bir isteği var deyince çok özür diliyorum çok galiz küfürlerle İsrail'e Yahudilere Netanyahu'ya küfürler yapıyor. ‘Ben’ diyor… “Afrika'ya gideceğim Yarın dönüyorum Putin ile görüşeceğim.”

Vladimir-Putin

Putin’e varıyor daha sonra gelişinde anlattığı için diyor ki “Erbakan'ın size çok selamı var.” Erbakan Hoca: “İsrail’in fosfor bombalı katliamını, ancak dünya da Putin durdurabilir ne olur bu konuya bir el atsın.  Bu insanlığa da aykırı, Savaş hukukuna dair, burada bir katliam yaşanıyor…” dedi diyor ‘Size selamı var…’ diyor. Putin ayağa kalkıyor Hocanın selamını alıyor diyor ki; “Dünya da hakiki Müslümanlardan birisi ve Müslümanların hakiki lideri Erbakan’dır.” diyor ve sonra oturuyor yerine  ve diyor ki buna şahit olan arkadaşlarımızda var o doktor bey de hayatta şimdi. O’na da “acilen gideceksin” özel uçak tahsis ediyor Enver Talat Paşaya diyor ki: “Hava limanına ineceksin Netanyahu 'yu oraya çağıracaksın” diyor. Netanyahu ile şimdi görüş…” ve Netanyahu ile görüşüyor  havaalanına iniyor ve havaalanın da Netanyahu gelince galiz küfürler yapıyor kendi ifadesi bu Hocam anlatırdı.  Tabii Neticede diyor ki; “15 dakika müsaade size Putin’in selamı var fosfor bombasını durduracaksınız. Hangi silahla savaşırsanız savaşın, ama fosfor bombasını durduracaksınız. Fosfor bombasını durdurmazsanız talimat verdi. Putin Tel Aviv’i bombalayacak…” Hakikaten 15-20 dakika içinde fosfor bombalaması durduruluyor. Şimdi Enver Talat Paşa Ankara’ya geliyor. Bizzat Hocama anlatıyor şimdi tabi anlatırken de bu galiz küfürlerle; ‘Netanyahu'ya şöyle böyle sövdüm. Yahudilere İsraile böyle sövdüm…’ deyince Arkadaşların hepsi mahcup oluyor hocam böyle gülerek dinliyor, dinliyor. O hakaretamiz kelimeler hocamızın rahmetlinin yanında konuşulmazdı ki, o yabancı birisi tabi dikkat çeken şeye bakın; “Kardeşlerim bu imanın neticesidir. Bu Müslümanlara sahip çıkmanın hamili olmanın neticesidir.” Bu kadar küfürlerden sonra diyor ki Hocam ayağa kalkıyor zor ayağa kalktığı halde; “işte bu ağız öpülür!” diyor. Varıyor adamı kucaklıyor ve yüzünden öpüyor. Herkes Hocanın yanında galiz küfür yaptı diye üzgünken hocamız bunu söylüyor…

Son Güncelleme: 07.01.2019 13:19
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum yazarak Haberin Kapısı Kurallarını kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz demektir. Yazılan yorumlardan Haberin kapısı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.