23 Ekim 1983 tarihinde, Lübnan İç Savaşı bütün şiddetiyle devam ederken bir sabotaj gerçekleşti. Yaklaşık 10 bin kilo TNT yüklü iki araç, Fransız ve Amerikan askerlerinin kaldığı binalara çarparak patladı. Patlama sonucunda 299 kişi hayatını kaybetti. ABD ve Fransa Lübnan’dan çekildi. ABD’nin Lübnan’dan çekilmesini kim istiyordu? Acaba bu saldırıyı kim yaptı?[1]

2014 yılı Mayıs ayında, Batılı istihbarat teşkilâtlarının kurup işlettiği; Radikal İslamcı Boko Haram Örgütü mensupları Nijerya'nın Gamboru ve Ngala şehirlerine saldırdılar. Nijerya ordusundan çalınan motosikletler, pikap ve zırhlı personel araçları ile gerçekleştirilen ve 12 saat süren saldırı sonucunda en az 336 kişi hayatını kaybetti, 11 kız çocuğu ise rehine alındı. Saldırıdan kurtulanların çoğu Kamerun'a kaçtı. Ölenlerin hepsi Müslümandır?

19 Ağustos 1978: Rex Sineması Yangını: İran'ın Abadan kentinde gerçekleştirilen eylemde aralarında kadın, çocuk ve yaşlıların olduğu insanlar film seyrettikleri sırada sinema salonu yakıldı. 470 kişi hayatını kaybetti. Başlangıçta saldırının sorumlusu olarak Savak (İran İstihbaratı) gösterilse de daha sonra Batılı istihbarat teşkilâtlarının desteklediği sözde İslamcı militanların bu saldırıyı gerçekleştirdiği, halkı Şah rejimine karşı kışkırtmak için düzenlediği ortaya çıktı.

2013 Reyhanlı bombalı saldırıları, 11 Mayıs 2013'de Reyhanlı- Hatay'da düzenlenen iki ayrı bombalı saldırı. Saldırıda 52 kişi öldü, 146 kişi yaralandı. Bu olayda Muhaberat/Mossad parmağı olduğu ortaya çıktı.

Darren Osbourne adlı terörist, 2017 yılında İngiltere Finsbury’de camiye 90 metre yakınlarındaki parka aracını sürmüş, camiden çıkıp parkta oturan 10 kişinin ölümüne sebebiyet vermiştir. Ölen ve yaralananların tamamı Müslümandır.

15 Kasım 2003: İstanbul'da Sinagoglara Saldırı: İstanbul'da Beyoğlu Büyük Hendek ile Kuledibi Caddelerinin buluştuğu yerde bulunan Neve Şalom ile Şişli Süleyman Naci Sokak'taki Beth İsrael Sinagogu yakınlarında sabahleyin iki ayrı patlama meydana geldi. Sinagoglardaki ayin sırasında, intihar eylemcilerinin, bomba yüklü iki ayrı kamyoneti havaya uçurmasıyla gerçekleştirilen saldırılarda 25 kişi öldü, 262 kişi yaralandı.

20 Kasım 2003: HSBC ve İngiliz Başkonsolosluğuna Saldırı: Sinagog saldırılarının cevabı mahiyetinde olan bu saldırılar Mossad tarafından gerçekleştirildiği tahmin edilmektedir. Bu saldırılar İstanbul'daki İngiliz hedeflerine yönelik oldu. Önce Levent'te saat 10:55 sularında, HSBC Bank Genel Müdürlük binasının önünde bir patlama meydana geldi. Aynı saatlerde Tepebaşı semtinde bulunan İngiliz Başkonsolosluğu'nun önünde başka bir patlama oldu. Yapılan açıklamada, bombalı saldırıları düzenleyen 4 intihar eylemcisinin, olaylarda parçalanarak öldüğü bildirildi. Saldırı sonucunda, eylemcilerin dışında, aralarında İngiltere'nin İstanbul Başkonsolosu Roger Short'un da yer aldığı toplam 51 kişinin hayatını kaybettiği, 712 kişinin de yaralandığı ortaya çıktı.

10 Ekim 2015: Ankara Garı Saldırısı: Saldırının Bilançosu: 95 Ölü, Batılı istihbarat örgütlerinin kurup işlettiği İŞİD tarafından gerçekleştirildiği ortaya çıktı. Hedefi Türkiye’nin etnik ve dini fay hatlarına saldırarak iç savaş çıkartmaktı.

28 Haziran 2016: Atatürk Havalimanı Terör Saldırısı: Bu saldırılarda 41 yurttaşımız hayatını kaybetti. Türkiye’nin turizm gelirlerine büyük zarar verdi. Eylemi İŞİD’in gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Reina Katliamı: 1 Ocak 2017'de İstanbul- Beşiktaş, Ortaköy semtindeki Reina adlı gece kulübüne yeni yıl kutlamaları sırasında düzenlenen silahlı saldırı sonucunda 39 kişi hayatını kaybetti, 70 kişi ise yaralandı. İŞİD üyesi bir şahsın gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Türkiye’ye sempati duyan Arap iş adamlarının çocuklarının öldürüldüğü ortaya çıktı.

29 Ocak 2017'de Kanada'nın Quebec kentinde bir camiye silahlı saldırı düzenleyip namaz kılan altı kişiyi öldüren Alexandre Bissonnette ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

19 Haziran 2017’de Darren Osborne adlı İngiliz vatandaşı bir terörist Londra’da bulunan Finsbury Park Camii’ne "Kamyonetli terör saldırısı" düzenledi. Müslümanların üzerine aracı süren terörist 10 kişiyi öldürdü. Park enkaz alanına döndü. İngiliz Times Gazetesi, zanlının saldırıyı tek başına gerçekleştirmiş olduğunu, eşinden yeni ayrıldığını, saldırıdan önceki gün kaba davranışları nedeniyle bir pub'dan atılmış olduğunu 4 çocuk babası ve işsiz Osborne'un, çaresizlikten bunu yaptığını yazdı.(!?) 

Zanlının ailesi ise “Osborne'un ruhsal sorunları olduğunu ve ırkçı olmadığını söylüyor." Financial Times (FT), “Geçmişi sorunlu olan zat camideki huzuru paramparça etti" başlığını atarak suçu psikolojiye yükleyip, Müslümanların “O saatte o parkta ne işleri vardı?” Demeye getirdi.

İngiltere'nin en büyük ikinci kenti olan Birmingham'da nüfusun yaklaşık dörtte biri Müslüman’dır. Gene delinin biri(!) elindeki balyozla Birmingham’da caminin camlarını kırıyor. Aynı gece 5 camiye birden saldırılıyor. İnsanın sorası geliyor! İngiltere’de sokaklara psikopatlar, ruh hastaları, serseriler, deliler mi hâkim?

Geçtiğimiz 3 yıl içerisinde Avrupa ve ABD ‘de camilere karşı saldırılar yoğunlaşmıştır. Yapılan saldırıları aşırı uç terör grupları sempatizanlarının yaptığı söylenmiştir. (!?)  Maalesef birçoğunun zanlısı yakalanamamıştır. Batılı medya organlarında yakalanan teröristler; “hasta, psikopat, işsiz, ruhsal sorunları var, tek başına yapmıştır, inanamıyorum bu adam nasıl yaptı, melek gibi adamdır”, ifadeleriyle tanıtılmıştır.

Son iki yılda camilere yapılan terör saldırılarından kısa bir alıntı. Toplam saldırı sayısı 329 adettir.

Aşağıdaki cami saldırısı listesine bakılınca 19 saldırıdan 4’ünün yakalandığı görülmektedir. Bunlardan ikisini PKK’nın gerçekleştirdiği belirtilmiştir. Yani saldırganlardan yakalanan 2 tanesi sadece Avrupa kökenlidir. 15 tanesi faili meçhuldür. Dikkat edilirse Batı’da gerçekleştirilen terör saldırılarında yeri göğü gözetleyen kameralar, dinleme cihazları, muazzam istihbarat teşkilatları, mobesa kameraları boşa çalışmaktadır. Saldırganlar çoğunlukla bulunamıyor, izlenemiyor, özel işletmelerin kameraları bile çalışmıyor. Teröristler sır olup kaçıyor.

Ne diyelim güvenlik güçlerinin kusuru yok (!) Adamlar bulunamıyor, yakalanamıyor fare gibi elden kaçıyor!?

BATI DÜNYASINDA CAMİLERE KARŞI YAPILAN SALDIRILAR

Sıra

no

Tarih

(ay-gün-yıl)

Yer

Olayın Niteliği

Eylemcilerin Durumu

1

09/26/2017.

İsveç’in Orebro kentinde bir saldırgan camiye ateş açtı

Fail İslam düşmanı bir aşırıcı olarak nitelendirildi

Fail yakalandı.

2

01/01/2019

İsveç’in Malmö kentindeki bir camiye silahlı saldırı oldu. Ölü yaralı olmadı.

Fail belirlenemedi.

3

12/25/2017

İsveç’in Varmland kentindeki Saffle’daki İslam Kültür Merkezinde bir bomba patlatıldı.

Ölü yaralı yok.

Fail belirlenemedi

4

07.06.2017

Saldırganlar İngiltere’deki Nasfat Manchester İslami Merkezine ateş açtılar.

Ölü yaralı yok.

Fail belirlenemedi

5

08/05/2017

Bir saldırgan ABD, Bloomington’daki Dar Al-Farooq Camii’ne patlayıcı ile saldırdı.

Ölü yok

Fail belirlenemedi

6

06/09/2017

Bir saldırgan, Bronx, New York, Amerika Birleşik Devletleri’nde Mescid Ebun Abass camiinin dışındaki bir sivili yaraladı.

Ölü yok, yaralı var

Fail belirlenemedi

7


05/23/2017


 

Müslüman karşıtı bir saldırgan, İngiltere, Birleşik Krallık’taki Oldham camiine saldırdı,

Fail yakalanamadı

8

04/30/2017

Saldırganlar İsveç’in Stockholm-Jakobsberg semtindeki İmam Ali İslam Merkezine ateş açtılar.

Ölü yaralı yok

Fail yakalanamadı

9


04/27/2017

Beş saldırgan, Weil am Rhein, Baden-Württemberg, Almanya’daki Eyüp Sultan Camisine Molotof kokteyli attılar.

Fail yakalanamadı

10


02/24/2017

Saldırganlar ABD, Florida, Thonotosassa’daki Daarus Salaam Camii’ne ateş açtılar.

Ölü yaralı yok

Fail yakalanamadı

11

02/21/2017

Saldırganlar İsveç, Vastra Gotaland, Göteborg’daki Kungalv İslam Kültür Derneği’ne ateş açtı.

Ölü yaralı yok

Fail yakalanamadı

12

01/29/2017:

Quebec City, Quebec İslami Kültür Merkezi içine bir saldırgan tarafından ateş açıldı.

Saldırıda en az altı kişi öldü, 19 kişi yaralandı, saldırıdan sorumlu tutulan Alexandre Bissonnette tutuklandı

Fail yakalandı

13


01.08.2017

Bir saldırgan, Amerika Birleşik Devletleri Victoria, Teksas, Victoria İslam Merkezine ateş açtı.

Ölü yaralı yok

Fail yakalanamadı

14

01/14/2017

Bir saldırgan Bellevue, Washington, ABD ‘de Bellevue camisine ateş açıldı.
 

Müslüman karşıtı aşırılık yanlısı Isaac Wayne Wilson olayla ilgili olarak tutuklandı.

15

01/08/2017

İki saldırgan İngiltere’deki Braintree’deki Al Falah Braintree İslami Merkezine ateş açtı.

2 kişinin fail olarak arandığı

Failler yakalanamadı

16


01/07/2017

Saldırganlar Amerika Birleşik Devletleri Hudson Bend’deki Travis Gölü İslami Merkezine ateş açtılar.

Ölü yaralı yok

Fail yakalanamadı

17

11/08/2016

Saldırganlar Londra, İngiltere, Birleşik Krallık’ta bir Türk camisine saldırdı. Cami saldırı sırasında zarar gördü.

Zayiat bildirilmedi.

Fail yakalanamadı

18

09/26/2016:.

Almanya’nın Dresden kentindeki caminin dışına patlayıcı bir cihaz yerleştirildi

Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Yurtsever Avrupalılar (PEGIDA) üyesi Nino tutuklandı.

19


09/25/2016:

Saldırganlar Bebra, Hessen, Almanya ‘ya Molotof kokteyli attılar.

Ölü yaralı yok

Fail yakalanamadıKAYNAKLAR

The Global Terrorism Database (GTD)/Univesity of Maryland
https://www.savemysweden.com/membership-account/membership-levels/
https://news.sky.com/story/sweden-attack-despair-over-death-of-schoolgirl-ebba-akerland-10834375
https://www.bbc.com/news/world-europe-44399293
https://www.theguardian.com/world/2017/apr/11/stockholm-attack-suspect-rakhmat-akilov-admits-terrorist

 

[1] https://onedio.com/haber/son-yuzyilda-gerceklesmis-dunyanin-en-korkunc-17-teror-saldirisi-512924

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum yazarak Haberin Kapısı Kurallarını kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz demektir. Yazılan yorumlardan Haberin kapısı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.