Önce çok kısa not şeklinde Kuds-ü Şerfi tarihini vermek istiyorum

   636 yılında Hz. Ömer tarafından fethedilip ismini tekrar Kudüs yaptı. Hz. Ömer’den sonra aralıklarla Emeviler, Abbasiler, Fatımiler, Karmatiler, Selçuklular değişik tarihlerde haçlılar ve daha sonra sultan Selahaddin Eyyubi 1187 de fethediyor. Osmanlılar 28 Aralık 1516 da Yavuz Sultan Selim döneminde fethediliyor. Değişik zamanlarda kıs süreli başka hükümdarlıklara girmişse de Osmanlılar tekrar fethedip ele geçiriyorlar. Böylece 400 yıl Osmanlılarda kalıyor. 1 nci dünya savaşından sonra İngiltere mandasına geçiyor. 1948 de İsrail Kudüs’ün batısında devlet ilanını yapıyor 1967 de tamamını işgal etmeye başlıyor ve günümüze kadar devam ediyor.

İsrailin Kuruluş ve Amacı

   Bilindiği gibi Yahudilik nüfus itibari ile diğer dinlere nazaran az nüfusa sahip. Buna rağmen dünyaya hükmedebilen bir yapıdır. Allah cc Kur ’anda Al-i İmran suresinin 113 nci ayetinde mealenEhli Kitabın Hepsi Bir Değildir”. Ve Maide Suresinin 51. Ayetinde mealen Ey İnananlar! Yahudi ve Hristiyanları Dost Edinmeyin Onlar Birbirlerinin Dostudurlar Sizden Kim Onları Dost Edinirse O da Onlardandır Şüphesiz Allah Zalimler Topluğunu Doğruya İletmez”. Dolayısı ile Allah cc onlara güvenmememizi emretmiştir.

   1800 lü yıllarda Theodore herzl Yahudileri bir çatı altında toplamaya başlamış ve başarmıştır. Bunu hayata geçirmek için Osmanlı padişahı sultan Abdülhamid handan Osmanlının tüm borçlarını ödemek şartıyla Filistin topraklarını istemiştir. Sultan bu isteklerine şiddetle karşı çıkmış ve huzurundan çıkartmıştı. Hatta herzl bir zaman gelecek ki Müslümanlar bize muhtaç olacaktır ama biz o zamanda onları çok iyi kullanmayı bileceğiz” demiştir. herzl bu işin para ile olmayacağını anlamış ve siyon masasında bu işin Abdülhamit’i tahttan indirmekten başka bir yolunun olmadığını söylemiştir. Bunu üzerine bütün planlarını kurmuşlar ve tüm insanlığa karşı gizli ve hunharca bir savaş planı başlatmışlar. Hatta Almanya’daki Yahudi ölümlerini bile organize edip Adolf Hitlere maddi destek sağlamışlardır. Bu konuda Hitlerin meşhur sözü şöyle idi: Yahudiler bana mücadelemde önemli katkılarda bulundular. Hareketimde çok sayıda Yahudi’nin mali desteğini gördüm.

   Hitlere destek veren bazı Yahudi kuruluşları kurum ve kuruluşlar:

Ddeustche bank: Savaş ekonomisini yönlendirmiştir

Dresdener bank sahibi Eugen Gutmann

Barut üreticisi Lois Hagen

Bayer Hitlerin savaş propagandasını üstlenmiştir.

Loew silah fabrikası

Kruup silah fabrikası

   Burdan anlaşılıyor ki asıl amaç dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan Yahudileri bu planla yurt arayışına çıkartmaktır. Sonuç olarak 2 nci dünya savaşından sonra Yahudileri Filistin topraklarında BM ve ABD’e desteği ile toplatmaktır. Nitekim 1948 yılında BM desteği ile İsrail devleti kuruldu ve tanındı.

   1 nci dünya savaşında Filistin’de Yahudilerin 50 – 100 bin kişi olarak tarihçiler hesaplamıştır. Bu toprakların Osmanlıların elinden çıkması ile İsrailliler hızla Filistin’e göç ettiriliş ve nüfusu 1.5 milyona ulaştırılmıştır. Tarih olarak 2 nci dünya savaşının bitimine denk gelmektedir. 

   Yahudiler Siyonist dernekler çatısı altında Theodore hertzle tarafından kısmen zorla toplattırılmış ve Filistin topraklarına göçü sağlanmıştır. Yahudi zenginler ise siyonizmi desteklemiş ama kısmen Filistin topraklarına gitmek istememişiler. Zengin toplumun dönüşünü de sağlamak için yukarıda da anlattığım gibi hitler gibi kuklalar kullanılmış böylece siyon dernekleri hedeflerine ulaşmıştır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum yazarak Haberin Kapısı Kurallarını kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz demektir. Yazılan yorumlardan Haberin kapısı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.